فواید اسپیرولینا برای پوست؟

اسپیرولینا می تواند سلامت کلی و ظاهر درخشان پوست شما را تقویت کند و همچنین از ایجاد آکنه و تورم جلوگیری می کند. اسپیرولینا سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها و اسیدهای چرب و آمینو است که التهاب را کاهش می‌دهد، پوست را تقویت می‌کند و گردش سلولی را تشویق می‌کند تا چهره‌ای جوان‌تر ایجاد کند.

 

اسپیرولینا مانند بسیاری از ترکیبات مراقبت از پوست ، روی پوست‌های کدر و پر احتقان معجزه می‌کند، زیرا به آرامی سم زدایی می‌کند و بازسازی سلولی را تشویق می‌کند. با کمک به ریختن سلول های مرده پوست، به حفظ درخشندگی سالم و روشن از درون کمک می کند.

 

مبارزه با پیری پوست

اسپیرولینا سرشار از ویتامین E، سلنیوم و تیروزین است و دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد که مسئول ظاهر استرس اکسیداتیو و علائم پیری پوست هستند کمک می کند. اسپیرولینا با تامین تمام مواد مغذی مورد نیاز پوست، به زیبایی پوست کمک می کند و به محافظت طبیعی از خود در برابر تهاجمات خارجی کمک می کند.

 

به بازسازی پوست کمک می کند

اسپیرولینا همچنین حاوی پروتئین هایی است که در بازسازی سلول های ما نقش دارند. فیکوسیانین، رنگدانه‌ای که به اسپیرولینا رنگ سبز آبی می‌دهد، دارای خواص ضدالتهابی است که به بازسازی سلول‌ها و محدود کردن التهابات پوستی در انواع مختلف کمک می‌کند. بنابراین اسپیرولینا برای انواع پوست توصیه می شود، اما به ویژه برای پوست های خشک و مشکل دار، به ویژه آکنه.

 

خواص سم زدایی اسپیرولینا به طور طبیعی به درخشندگی پوست کمک می کند و به راحتی سموم انباشته شده در طول زمان را از بین می برد.

علاوه بر این، محتوای کلروفیل بالای اسپیرولینا به حفظ رطوبت در پوست کمک می کند.

 

لطافت، نرمی و خاصیت ارتجاعی را به ارمغان می آورد

اسپیرولینا حاوی تمام اسیدهای آمینه، عناصر کمیاب و ویتامین های لازم برای کند کردن پیری پوست و افزایش تولید کلاژن است. کلاژن که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود، مسئول خاصیت ارتجاعی و لطافت پوست ما است. سنتز آن در بدن ما با گذشت زمان کاهش می یابد و باعث افتادگی پوست و ظاهر خطوط و چین و چروک می شود.

 

اسپیرولینا که به صورت ماسک روی پوست اعمال می شود یا به عنوان یک ماده فعال در درمان های آرایشی گنجانده می شود، به حفظ سطح کلاژن کمک می کند و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و لطافت پوست را افزایش می دهد.