دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا دیویس اعلام کردند که اسپیرولینا تولید مواد ضد عفونت را در سلول های سیستم ایمنی افزایش می دهد. موادی به نام سیتوکین ها خط مقدم دفاع در برابر ویروس ها و سلول های سرطانی را تشکیل می دهند. یافته های آنها در شماره پاییز مجله غذاهای دارویی منتشر شده است.

 

اسپیرولینا یک جلبک سبز آبی غنی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی است. اسپیرولینا که بیش از 20 سال است به عنوان مکمل غذایی استفاده می شود، به طور طبیعی در دریاچه هایی با سطوح pH بسیار بالا رشد می کند، اما همچنین از استخرهای تجاری در مقیاس بزرگ برداشت می شود، جایی که خلوص آن کنترل می شود، قبل از اینکه خشک شود و به شکل قرص و پودر توزیع شود.

 

دکتر اریک گرشوین، استاد و رئیس بخش روماتولوژی، آلرژی و ایمونولوژی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا دیویس، گفت: “ما در مورد نتایج اولیه خود بسیار هیجان زده هستیم.” مطالعات انسانی بیشتری برای تعیین اینکه این اثرات چشمگیر تا چه اندازه فراتر از آزمایشگاه است، مورد نیاز است.

 

مطالعه دانشگاه کالیفرنیا دیویس نشان داد که افزودن اسپیرولینا به سلول‌های سیستم ایمنی به‌طور قابل‌توجهی تولید پروتئین‌های مبارزه با عفونت معروف به سیتوکین‌ها را افزایش می‌دهد.

جودی ون دی واتر، دانشیار روماتولوژی، آلرژی و ایمونولوژی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا دیویس، گفت: سیتوکین ها خوب هستند زیرا سلول هایی را تحریک می کنند که سلول هایی را هدف قرار می دهند که پاتوژن های خاص یا ارگانیسم های عامل بیماری را هدف قرار می دهند. او گفت: «هرچه تعداد این سلول‌ها بیشتر باشد، نیروهای تهاجمی بیشتری خواهید داشت… این مانند ایجاد ارتش است.

 

تعدادی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که اسپیرولینا یک عامل موثر برای تقویت پاسخ های سیستم ایمنی، از جمله مهار واکنش های آلرژیک و افزایش پاسخ های آنتی بادی و فعالیت سلول های کشنده طبیعی است. در واقع، یک مطالعه اخیراً تکمیل شده در ژاپن، اثرات مفید اسپیرولینا در ایمونوتراپی سرطان را نشان داد، تا با فعال کردن گروهی از سلول‌های ایمنی، حجم سلول‌های سرطانی را در بدن کاهش دهد. یک مطالعه بالینی انسانی قبلی نیز نشان داده است که اسپیرولینا در پیشگیری از سرطان دهان موثر است.