انتخاب شرکت توسعه فناوری سبز لیانده با طرح “تولید محصول غذایی فراسودمند مبتنی بر اسپیرولینا” به عنوان طرح برتر رویداد تاثریا

 

شانزدهمین رویداد ملی «تا ثریا» در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با همکاری هلدینگ علم و فناوری پیشگامان بنیاد تعاون بسیج برگزار و از ۱۰۰ طرح ارسالی ۱۴ طرح برتر دانش‌بنیان انتخاب شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی باستین ظهر امروز در برگزاری شانزدهمین رویداد ملی «تا ثریا» در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان شرکت کردند، اظهار داشت: هدف از این رویداد ملی فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مزیتی و رقابتی استان بوشهر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به محدودیت منابع طبیعی، آب، خاک و سوخت‌های فسیلی و تخریب محیط زیست، تصریح کرد: با توجه به این وضعیت در این شرایط انتخاب رویکرد دانش‌بنیان ضروری و آگاهانه است.

وی از آمادگی استان بوشهر با رویکرد دانش‌بنیان در توسعه سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های مزیتی و رقابتی خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر از بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تکمیل طرح‌ها و مزیت‌های راهبردی حمایت می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر پرداخت تسهیلات بانکی به ویژه از محل تبصره 16 و 18 قانون بودجه را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: این تسهیلات بانکی تکلیفی و حمایتی است که شرکت‌های دانش‌بنیان با اولویت مورد حمایت قرار می‌گیرد.

باستین از پرداخت تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و صنایع پیشرفته خبر داد و گفت: بوشهر در فرصت‌های سرمایه‌گذاری از ظرفیت‌های مهمی برای حضور نخبگان ، شرکت‌‌های دانش‌بنیان و فناور برخوردار است.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر نیز خدمت جهادی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: تنها ظرفیت ذهنی و استعداد فرد موجب نخبگی نمی‌شود بلکه تلاش جهادی زمینه مقام و مرتبه نخبگی فراهم می‌کند.

سردار عبدالرضا دشتی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند به شیوه‌ها و ابزارهای مختلف این استعدادها و ظرفیت‌های نخبگان در کشور شناخته نشود افزود: هرچند گام‌های مهمی در بخش مسائل علمی برداشته شده اما هنوز با عقب‌ماندگی زیادی در این بخش مواجه هستیم که باید با خلاقیت و پشتکار جبران شود.